Se afișează postările cu eticheta alegeri 2009. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta alegeri 2009. Afișați toate postările

joi, 3 septembrie 2009

Alegerile, obiectiv vorbind




Un tur doi între Mircea Geoană şi Traian Băsescu. Actualul preşedinte are prima şansă. Situaţia din sondaje nu diferă extrem de mult faţă de situaţia reflectată după numărătoarea voturilor. Desigur, mai avem şi o campanie electorală care insa nu va aduce nimic spectaculos.

Adevărata miză electorală a PSD este să reuşească să guverneze dar, în acelaşi timp, să se disocieze de neîmplinirile Cabinetului Boc, lansând un discurs ambiguu, dar care poate prinde la electorat.

PS: Va fi o prezenţă foarte mare la urne. De ce? Este criză financiară şi lucrul ăsta uneşte.

Inpolitics